Šárka Pančochová (26), naše jistě nejznámější snowboardistka, která Českou
republiku letos již po desáté v řadě reprezentovala na Světovém poháru, je nejen
úspěšnou sportovkyní, ale i dobrodruhem milujícím přírodu a cestování.

Atak jsme Šárce nabídli možnost otestovat náš car<box, se kterým se nakonec
vydala až do Národního parku Nová Paklenica v Chorvatsku.

 
Šárko, letos jste během příprav na další sezónu vyrazila na dovolenou s “obytňákem”,
což si myslím, že je pro vás možná změna. Jak cestujete obyčejně? Nemusela jste, co
se komfortu týká, dělat kompromisy?

Musím se přiznat, že doteď jsem měla v Americe Subaru Outback a hodně jsem v něm kempovala. Ale s dodávkou se to nedá srovnat. O dost víc místa a je super, že si můžu otevřít kufr, uvařit a osprchovat se, i když venku prší.

 Jak vypadají vaše přípravy mimo sezónu? Máte nějakou zavedenou rutinu?

Když zrovna nerahabilituji se zraněním, tak ráda jezdím na skály surfovat a ráda kempuji v dodávce. A samozřejmě taky dávám hodně posilovny, abych byla připravená na všechno.
 
V únoru 2018 začínají ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu, vy jste nás na OH reprezentovala již dvakrát. V Soči jste vybojovala dokonce krásné páté místo, můžeme se na vás těšit i tentokrát?

Kvalifikace probíhá a vypadá to, že budu zase reprezentovat. Jdu si za medailí, ale člověk ve sportu nikdy neví s rozhodčími. Počasí to může také pěkně zavařit. Snažím se dělat všechno na 100%, tak ať se děje vůle boží, jak se říká.
 
Sezóna vám ovšem začíná během října. Kde jinde se na vás budou moci fanoušci ještě těšit?

První máme Kodaň Big Air a hned potom Milan. Ještě je spousta dalších závodů. Nejjednodušší bude podívat se na fis-ski.com do sekce freestyle snowboarding, kde najdete kalendář.

Společně s Evou Samkovou a Ester Ledeckou tvoříte takovou dámskou svatou snowboardovou trojici, byť každá v jiné disciplíně. Cítíte i tak mezi sebou rivalitu nebo se naopak podporujete?

Každá jezdíme úplně něco jiného, tak rivalita není potřeba. 

Zpět k vaší letošní dovolené. Dodávku jste během pobytu, s ohledem na zákaz kempování mimo, měla zaparkovanou ve zdánlivém pohodlí kempu. Docela si vás dovedu představit i někde v divočině, máte nějaká oblíbená místa?

Minulé léto jsem jela americký West Coast. Od jihu Kalifornie do Oregonu a snowboardovala jsem Mt.Hood. A to všechno sama v káře. 
Ráda jezdím do Yosemitů a vlastně všude, kde se dá lozit po skalách nebo surfovat.

Šárko, my děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v nadcházející sezońě!